![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13914187
*
nr 1391 4187
Spegel
mahogny, 1800-tal, 62x52 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 april 2021
kl 19:06:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/4 22:15:50
1
100 kr
17/4 08:29:56
2
150 kr
19/4 18:19:49
2
Vinnande bud
19/4 18:48:54
1
200 kr
19/4 18:48:54
2
(budbetjänt)
19/4 19:01:36
2
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1391 4187
Spegel
mahogny, 1800-tal, 62x52 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 april 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/4 22:15:50 | 1 | 100 kr |
17/4 08:29:56 | 2 | 150 kr |
19/4 18:19:49 | 2 | Vinnande bud |
19/4 18:48:54 | 1 | 200 kr |
19/4 18:48:54 | 2 | (budbetjänt) |
19/4 19:01:36 | 2 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)